Nauka gry na fortepianie Poznań, Kórnik, Borówiec, Kamionki

LEKCJE FORTEPIANU DLA DZIECI I DOROSŁYCH

Białe i czarne klawisze klawiatury fortepianu symbolizujące podstawowy poziom umiejętności gry na fortepianie.

Dla Początkujących

Lekcje gry na fortepianie dla początkujących stworzone są dla uczniów bez żadnego lub z niewielkim doświadczeniem w grze na fortepianie, którzy chcieliby nauczyć się podstaw teorii muzyki oraz posiąść podstawowe umiejętności pianistyczne.

Ikona czarnego fortepianu symbolizująca średnio zaawansowany poziom gry na fortepianie.

Dla Średnio Zaawansowanych

Lekcje dla średnio zaawansowanych przeznaczone są dla uczniów, którzy ćwiczą już grę na fortepianie od kilku lat i chcieliby dalej rozwijać swoje umiejętności.

 

Ikona czarnego fortepianu ilustrująca zaawansowany poziom gry na fortepianie.

Dla Wczesno-Zaawansowanych

Lekcje dla zaawansowanych to zajęcia dla pianistów z dłuższym stażem, którzy chcieliby doskonalić swoje muzyczne i techniczne umiejętności gry na fortepianie lub przygotować się do egzaminów lub konkursów.

Misja

Misją Macieja jest zarażanie miłością i pasją do muzyki poprzez udzielanie prywatnych lekcji fortepianu dla uczniów w każdym wieku i na wszystkich poziomach zaawansowania. Maciej oferuje Studio w pełni przygotowane i wyposażone do pracy z dźwiękiem , zarówno pod względem gry na instrumentach jak i nagrań. Nasz instruktor jest pianistą – pedagogiem o wieloletnim doświadczeniu, którego styl nauczania polega na indywidualnej ocenie potrzeb ucznia i pracy dostosowanej do osobowości.

Studio Biały Fortepian pomaga poczuć swobodę gry. Nasi uczniowie odnajdą się w różnych stylach muzycznych takich jak: klasyka, pop, jazz, muzyka filmowa. Pomagamy również w przygotowaniu kandydatów do egzaminów wstępnych szkół muzycznych I i II stopnia oraz wszelkich konkursów pianistycznych i recitali. Dla zainteresowanych istnieje również oferta lekcji prowadzonych w języku angielskim.

Mając na uwadze dobro jak największej liczby uczniów, wybraliśmy lokalizację, do której wygodnie i szybko dojedziesz z Poznania (15 minut), Mosiny (15 minut), Borówca i Kamionek (10 minut) oraz Środy Wielkopolskiej (12 minut). Z większości miejsc dojedziesz tu komfortową trasą szybkiego ruchu S11.

Obszary nauki

Muzyka klasyczna

Nauka gry na fortepianieOgólnie rzecz biorąc jest muzyką wywodzącą się z tradycji klasycznych. Oparta jest na symetrii i równowadze oraz regularności budowy formalnej. Od muzyki rozrywkowej i ludowej różni się nieanonimowym autorstwem oraz sposobem utrwalania i dystrybucji – nie jest masowo rozpowszechniana jak muzyka ludowa a utrwalana jest za pomocą notacji muzycznej.

W Studiu Biały Fortepian uczniowie poznają muzykę klasyczną na różnym poziomie i w różnych stylach, głównie bazując na utworach barokowych, klasycystycznych, romantycznych jak i współczesnych. Uczeń ma do wyboru z pomiędzy kilkunastu utworów na danym poziomie, co umożliwia adekwatny dobór estetyczny do danej osobowości.

Opinie

 • Nauka gry na pianinie i fortepianie w Studiu Biały Fortepian prowadzona jest w profesjonalny sposób. Zarówno technika gry na instrumencie jak i wrażliwość muzyczna na najwyższym poziomie. Rzeczowe lekcje pod czujnym okiem nauczyciela, dobre podejście do dzieci, odpowiedni dobór repertuaru w zależności od wieku i stopnia zaawansowania, a do tego wspaniały instrument – biały fortepian to niewątpliwe atuty tego miejsca. Wszystko to sprawia, że dzieci bardzo chętnie uczęszczają na lekcje a nauka gry na instrumencie sprawia im przyjemność.

   – Katarzyna Galubińska – Bnin
 • Jeśli chcemy w naszych dzieciach rozwijać nie tylko słuch, zdolności muzyczne, ale również wrażliwość i wyobraźnię, nie ma lepszego sposobu niż nauka gry na jakimś instrumencie. Fortepian może być właśnie tym instrumentem i dobrym sposobem na powyższe. Lekcje gry w Studio Biały Fortepian są nie tylko nauką, ale również fantastyczną zabawą z muzyką, własną wyobraźnią i umysłem. Tak właśnie jest z moją córką Martą, która już czwarty miesiąc w ten sposób spędza część wolnego czasu i dostarcza całej rodzinie przyjemnych chwil obcowania z coraz bardziej złożonymi utworami muzycznymi.

  Dodatkowym atutem jest przełamywanie różnych ograniczeń np. nieśmiałości, czy też nadpobudliwości, ponieważ tak naprawdę jest to wspaniałe zajęcie dla różnych typów osobowości.

  Pamiętając słowa F. Chopina, który powiedział, że – jego zdaniem – muzyka to “Sztuka wyrażania myśli poprzez dźwięki” mam wrażenie, że zajęcia w Studio Biały Fortepian pobudzają i inspirują moja córkę do odkrywania coraz to nowszych sfer życia. Wszystko to w połączeniu z przyjazna atmosferą i profesjonalizmem nauczyciela sprawia, że Marta robiąc coraz większe postępy uczy bawić się muzyką. Z racji wieku Marty jestem obecna prawie na każdych zajęciach, które również dla mnie są miłą przerwą w dzisiejszych zabieganych czasach.

  – Aleksandra Andrzejewska, Kórnik
 • Lekcje gry na pianinie w Studiu Biały Fortepian, na które uczęszcza co tydzień mój Synek, oprócz rozwoju kompetencji muzycznych, niosą ze sobą również inne, niemniej ważne korzyści. Piątkowe spotkania z panem Maciejem są dla niego wyciszeniem pod koniec tygodnia, rozluźnieniem nie tylko psychicznym, ale także fizycznym. Nauczyciel dba o spokojną atmosferę zajęć, zwraca szczególną uwagę na postawę ciała dziecka, korygując ją i umożliwiając niwelowanie napięć. Dostrzega, rozumie i właściwie reaguje na emocje dziecka, dostosowując do nich dynamikę zajęć.

  Dopasowanie długości lekcji do wieku dziecka oraz jego zdolności koncentracji, pozwala podtrzymywać zapał poznawczy dziecka oraz jego zainteresowanie zajęciami. Relacje pana Maćka z moim Synkiem cechuje naturalność, szczerość i życzliwość. Jako pedagog pan Maciej jest cierpliwy, kreatywny, serdeczny i wyrozumiały, ale także konsekwentny. Posiada duży dar pedagogiczny, nie do przecenienia w nauczaniu dzieci.

  Serdecznie polecam lekcje pianina w “Białym Fortepianie”, ponieważ dzięki nim dzieci posiądą nie tylko umiejętność gry na instrumencie, ale przede wszystkim poczują radość, jaką dać może rozumienie i “czucie” muzyki.

  – Magdalena Bartosik, Borówiec
 • Maciej Nowak – pianista, kompozytor, ale przede wszystkim pedagog z prawdziwego zdarzenia. Moje dwie córki (8 i 6 lat) biją się od progu o to, która pierwsza może zacząć grać zadane ćwiczenia.

  Nie wiem jakich używa sztuczek, ale musi być prawdziwym czarodziejem, bo po zaledwie trzech miesiącach nauki w Białym Fortepianie, moje dziewczyny grają kolędy! Lekcje pianina stały się dla nich jednym z najważniejszych punktów tygodnia. Dziękujemy!–

  –  Katarzyna Tomalak, Kórnik

Galeria

ZDJĘCIA Z DZIAŁALNOŚCI STUDIA

ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ PROSZĘ ODWIEDZIĆ GALERIĘ STUDIA.

Ceny

CENNIK NA ROK 2020/2021

LEKCJA PRÓBNA

55,00 zł lub 70,00 zł*

za lekcję

Dla każdego nowego ucznia


Sprawdzenie poziomu


Wyznaczanie celu


Ustalanie terminów


LEKCJA 30 MINUT

45,00 zł*

za lekcję

Odpowiednia dla 7-10 latka


Poziom początkujący


Podstawy teorii muzyki


Podstawy gry na fortepianie


LEKCJA 45 MINUT

60,00 zł*

za lekcję

Dla starszych dzieci i dorosłych


Każdy poziom zaawansowania


Teoria muzyki i gra a vista


Wprowadzenie do umuzykalniania


LEKCJA 60 MINUT

80,00 zł*

za lekcję

Dla młodzieży i dorosłych


Każdy poziom zaawansowania


Teoria muzyki i gra a vista


Solfeż i umuzykalnianie


*Stawki będą różnić się w zależności od trybu, jaki został wybrany (pojedynczej lekcji lub trybu miesięcznego). Lekcja próbna trwa 30 lub 45 minut. Dokładny cennik znajduje się tutaj.

Kontakt

SKONTAKTUJ SIĘ Z MACIEJEM

Studio Biały Fortepian

ul. Staszica 2

62-035 Kórnik