O nas

Maciej Nowak dorastał w rodzinie o zakorzenionych tradycjach muzycznych. Od najmłodszych lat zafascynowany był przede wszystkim muzyką klasyczną, szczególnie zaś fortepianową muzyką romantycznych mistrzów. Pierwsze lekcje fortepianu zaczął pobierać w wieku 6 lat. Z upływem czasu wzrastało w nim także zamiłowanie do jazzu, muzyki rozrywkowej i filmowej.

Jako nastolatek dużo podróżował  po Europie, z wielką pasją chłonąc m.in. grecką i włoską muzykę oraz kulturę. W wieku 19 lat wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie przez ponad cztery lata podróżował i pracował, poznając przy tym rozmaite style muzyki zachodniej. W tym okresie zrodziła się także pierwotna wizja stworzenia Studia Biały Fortepian.

Po powrocie do Polski, Maciej z wyróżnieniem obronił tytuł licencjata w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. Macieja Pabicha. W międzyczasie odwiedził Izrael oraz Indie, gdzie zetknął się ze wschodnią kulturą muzyczną. Obecnie, oprócz pracy pedagogicznej zajmuje się oprawą muzyczną imprez a także komponowaniem, aranżowaniem i nagrywaniem muzyki.